»Priznanje politično vprašanje in politični akt, vendar ni nobene mednarodnopravne ovire, da se država tega ne bi lotila.«
»Mi uživamo velik ugled v regiji zaradi te načelnosti, bi rekel, ne samo glede priznanja Palestine, ampak glede načelnega odnosa do mednarodnopravnih vprašanj.«
»Ali je to vprašanje, za katero menite, da je zanj nujno politično soglasje, in kaj pomeni, če del politike temu ostro nasprotuje?«
»Slovenija, odkar je bila vzpostavljena, ni zmogla energije, da bi priznala Palestino. To, da celo takšna država danes stopa na pot priznanja, pomeni neko politično dejanje, ki ga svet opaža.«
»Priznanje je otipljiv korak k uresničljivi politični poti do palestinske samoodločbe.«
»Palestina je postala ultimativno politično vprašanje, saj je prinesla ultimativno polarizacijo, s čimer pa je pridobil tudi SDS.«
»Mislim, da zdaj ni zgodovinsko pravi trenutek, da podpremo Palestino.«
»Smo polnopravni člani Unesca, smo pogodbenica številnih konvencij. Ko sedim v uradu ZN-a na Dunaju, stoji pred mano napis 'država Palestina'. Je to zgolj simbolično? Ne, to ima veliko politično težo.«
»Dovolj je bilo sprenevedanja ob neznosnem čakanju. Slovenija mora takoj priznati Palestino. Priznati jo mora v roku nekaj tednov, najpozneje do konca letošnjega maja, kolikor lahko najdlje trajajo procedure.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju